Krajské kolo EO v Košiciach, 27.02.2020

V piatkové doobedie zavítal INESS do mesta Matúša Čáka – Trenčína, kde sme zorganizovali šieste krajské kolo Ekonomickej olympiády v tomto ročníku. V konkurencii viac ako 700 študentov v tomto kraji sa dokázalo presadiť 65, ktorí museli v teste s otvorenými otázkami dokázať, že vedia uvažovať ako skutoční ekonómovia a ekonómky.

Krajské kolo EO v Košiciach, 27.02.2020

Presunuli sme sa do metropoly východného Slovenska, kde sme vo štvrtok, 7.2.2020 v spolupráci s Ekonomickou fakultou TUKE zorganizovali siedme krajské kolo tohtoročnej Ekonomickej olympiády. V Košiciach sa zišlo takmer 100 najlepších mladých ekonómiek a ekonómov z celého kraja, aby otestovali svoje vedomosti. Celkovo sa v tomto kraji do školského kola zapojilo viac ako 1000 študentov, čo svedčí o tom, že do krajského kola sa dostali len tí najlepší z najlepších.

Študentov privítala aj prodekanka Ekonomickej fakulty Libuša Réveszová. Nasledovala prezentácia Moniky Budzák z INESS, v ktorej účastníkom bližšie predstavila priebeh súťaže a výsledky za Košický kraj. Vyhlásili sme školu, ktorá v Košickom kraji zapojila najviac študentov (134) v školskom kole – SOŠ Stojan zo Spišskej Novej Vsi, a tiež školu, ktorej žiaci dosiahli najlepší priemerný výsledok v školskom kole z celého kraja – Gymnázium Poštová v Košiciach. Novou knihou Pokrok bez povolenia od Roberta Chovanculiaka sme odmenili študentku s najlepším výsledkom z testu školského kola – Sabínu Čobádiovú z Obchodnej akadémie Akademika Hronca v Rožňave. Všetkým súťažiacim držíme palce pre postup do ďalších kôl!

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards