Lekárov po novom overí umelá inteligencia

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k elektronizácii zdravotníctva. 03. 08. 2020.

Lekárov po novom overí umelá inteligencia

Nie všetci však súhlasia s tým, že elektronizácia zdravotníctva prácu inšpektorom zrýchlila. Podľa Martina Vlachynského z INESS si totiž teraz revízni lekári musia rozšíriť pole pôsobnosti. „Takisto to už nie je len práca pre revíznych lekárov, ale aj dátových analytikov a programátorov, keďže na dôležitosti naberá strojové spracovanie dát a umelá inteligencia,“ uviedol Vlachynský. Zaujímavé podľa neho bude tiež sledovať rozdiely medzi jednotlivými zdravotnými poisťovňami. „Odhalenie je len prvý krok, musia nasledovať aj ďalšie v podobe prekazenia tejto činnosti a trestov,“ doplnil a dodal, že pri porušeniach môžu zohrávať rolu aj politické vplyvy na štátne podniky.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards