Nová publikácia s 36 zmenami pre zdravotníctvo

Zdravotníctvo prechádza ťažkým obdobím, ktorého koniec je v nedohľadne. Bude stále ťažšie zlepšovať situáciu čiastkovými zmenami, mikromanažmentom a peňažnými injekciami.

Nová publikácia s 36 zmenami pre zdravotníctvo

Čo sú však tie povestné „reformy“? INESS ponúka odpoveď v publikácii Slovenské zdravotníctvo 2023 – 2030: problémy a ich zlepšenia. Sme presvedčení, že vymenúvať problémy nestačí, treba sa baviť o konkrétnych riešeniach.

V publikácii nájdete 36 opatrení rozdelených do 11 oblastí na zmenu. Opatrenia v nej nepopisujeme detailne. Jednotlivým opatreniam sa budeme postupne venovať v nasledujúcich týždňoch, mesiacoch a rokoch. Veríme, že sa nám publikáciou podarí vyvolať debatu aj o kontroverznejších otázkach.

Publikáciu si môžete stiahnuť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards