Nový financmajster zdedí po voľbách politicko-ekonomickú bombu za sedem miliárd eur

Denník Hospodárske noviny uverejnil komentár analytika Radovana Ďuranu k zostavovaniu štátneho rozpočtu.

Nový financmajster zdedí po voľbách politicko-ekonomickú bombu za sedem miliárd eur

Ako uviedol, je predpoklad, že rozpočet sa bude pripravovať „dvojkoľajne“, najskôr tak, ako by sa pokračovalo bez obmedzení dlhovej brzdy, v súlade s výdavkovými limitmi. Potom sa tento rozpočet zoškrtá a upraví, aby mohol byť predložený do parlamentu vyrovnaný a následne nová vláda vytiahne zase pôvodne pripravený rozpočet.

Radovan Ďurana, INESS: 

"Ako naznačuje tajomník Klimek, hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom si nikto nevie predstaviť. To zároveň poukazuje, v akom zlom stave verejné financie sú. Žijeme na dlh a tohto života nad pomery sa nedokážeme vzdať. Šetriť a škrtať nie sú politici pripravení, občanom sa to boja naznačiť, zvlášť pred voľbami."

Celý článok uverejnený dňa 26.1.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards