Platy ako reforma: Na čo koalícia využije miliardy eur z Bruselu?

Róbert Chovanculiak sa pre Hospodárske noviny vyjadril k reforme školstva. 30. 09. 2020.

Platy ako reforma: Na čo koalícia využije miliardy eur z Bruselu?

Z nového návodu tiež vieme, že z 6,3 miliardy má aspoň pätina ísť na digitalizáciu a 37 percent na zelenú obnovu. Reforma školstva tak bude musieť byť aspoň sčasti napísaná tak, aby peniaze cez ňu minuté mohli byť zarátané aj do týchto cieľov. „Nepochybujem, že sa to ministerstvu podarí,“ myslí si Robert Chovanculiak, analytik INESS. Digitalizácia je priamo jeden z bodov návrhu školskej reformy. Aj keď pri nej nie sú náklady odhadnuté, plány ministra školstva Branislava Gröhlinga sú ambiciózne. Každému žiakovi od druhého stupňa by chcel zabezpečiť notebook a podobne technologicky vybaviť chce aj učiteľov.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards