Pozvánka: Ekonomické reči #6

Inovácie v kryptomenách a ich dopad na menovú konkurenciu. 

Kryptomeny zaznamenali v poslednom období nevídaný rast cien ale i záujmu o tento sektor. Asi najznámejšou virtuálnou menou je Bitcoin. Napriek jeho úspechom sú v ňom uskutočnené transakcie stále iba kvapkou v oceáne svetového finančného systému. Dokážu kryptomeny ohroziť štátne peniaze? 

Pozvánka: Ekonomické reči #6

Príďte 18.10. o 19:00 do Zámockého pivovaru na ďalšie pokračovanie Ekonomických rečí. Tentokrát sa pobavíme s autorom knihy Zlé peniaze, Jurajom Karpišom z INESS o tom, ako kryptomeny zamiešali kartami vo svete peňazí. 

• Prečo štátne peniaze potrebujú konkurenciu? 
• Aké sú existujúce alternatívy k štátnemu fiatu? 
• Čo robí peniaze peniazmi? 
• Ako vyzerá budúca kryptomena, ktorá by mala šancu konkurovať štátnym peniazom?

Odpovede na tieto otázky a ešte omnoho viac sa dozviete už v stredu, 18. októbra na Ekonomických rečiach. Príďte s priateľmi na jedno a podebatujte s nami o kryptomenách a ich budúcnosti. 
Vstup je voľný.

FB udalosť - neváhajte pozvať vašich priateľov, tešíme sa na vás! 

Ekonomické reči sú pravidelné podujatia pre fanúšikov ekonomických debát. Každé stretnutie - nová téma, nový hosť a diskusia v neformálnej atmosfére.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards