Pozvánka: Ekonomické reči #7

Zrušme patenty!

Patenty sa v posledných dvoch dekádach dostávajú do hľadáčika mnohých ekonómov, ktorí otvorene spochybňujú ich prínos v oblasti inovácií a poukazujú na negatívne dopady umelo vytvorených „monopolov“.

Pozvánka: Ekonomické reči #7

Zastavte sa 29.11. o 19:00 hod. v Zámockom pivovare na ďalšom pokračovaní Ekonomických rečí.  Diskutovať budeme s Richardom Ďuranom  z INESS, ktorý vás oboznámi s problémami patentovej ochrany.

  • Ako a prečo vznikla patentová ochrana?
  • Pomáhajú patenty inováciám alebo ich brzdia?
  • Kto sú patentoví trollovia?

O týchto a mnohých ďalších otázkach sa pobavíme už v stredu, 29.novembra. Príďte na jedno a podebatujte s nami o tom, ako by mala vyzerať ochrana vynálezcov. Vstup je voľný.

FB udalosť - neváhajte pozvať vašich priateľov, tešíme sa na vás!  

Ekonomické reči sú pravidelné podujatia pre fanúšikov ekonomických debát. Každé stretnutie - nová téma, nový hosť a diskusia v neformálnej atmosfére.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards