Pozývame na Ekonomické reči #27: Fenomén degrowth: Rásť či nerásť?

Pozývame vás na novembrové vydanie Ekonomických rečí, tentoraz na tému "degrowth" alebo "nerast". 

21. novembra 2023 v Kafe Scherz v Bratislave o 19:00.

Ekonomické reči: Fenomén degrowth: Rásť či nerásť?

Pozývame na Ekonomické reči #27: Fenomén degrowth: Rásť či nerásť?

V poslednej dobe si otázku ohľadom "rastu" stále častejšie kladú niektoré intelektuálne kruhy. A odpovedajú radikálne: nerásť! Čo by však prinieslo koordinované zníženie ekonomického výkonu na celom svete? Ako si vôbec predstaviť svet, kde nedochádza k rastu a akými prostriedkami ho chcú jeho zástacovia dosiahnuť? A čo si o tom všetko myslia ekonómovia? Je spoločnosť bez ekonomického rastu vysnívaná utópia alebo Mad Max dystópia?

Hosťom novembrových Ekonomických rečí bude Tomáš Imrich Profant z Katedry medzinárodných politických vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave a diskutovať bude s analytikom INESS Róbertom Chovanculiakom. Diskusiu bude moderovať Radovan Ďurana. Spoločne s vami sa pozrieme aj na otázky ako:

- aká je úloha ekonomického rastu v spoločnosti?
- môže existovať ekonomický rast bez environmentálnej záťaže?
- čo by priniesol spoločnosti degrowth?
- ako by sa dal prakticky implementovať?
- čo sú konkrétne návrhy politík degrowthu?

 

--> Pozývame vás na diskusiu v utorok, 21.11. 2023 o 19:00 v Bratislave <--

Vstup je tradične voľný, tešíme sa na vás!

 

---

Ekonomické reči sú pravidelný každomesačný diskusný večer určený ľuďom so záujmom o ekonómiu a aktuálne dianie. Neformálna atmosféra, kvalitní hostia, príjemné prostredie a inšpiratívna diskusia s priestorom na vaše otázky a rozhovory s celým tímom INESS.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards