Príliš drahí pacienti vracajú do hry nadlimity

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k čerpaniu peňazí VšZP. 24. 07. 2020.

Príliš drahí pacienti vracajú do hry nadlimity

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa nechce novelu komentovať, kým je v pripomienkovom konaní. Uviedla však, že vysokonákladoví klienti tvoria z jej kmeňa asi 0,3 percenta, čo je asi 9 300 ľudí. „Náklady na jedného sa vedia vyšplhať až na viac ako 600-tisíc eur,“ uviedla hovorkyňa poisťovne Zuzana Štukovská. Priemerné náklady na jedného klienta pritom dosahujú v tejto poisťovni 1 070 eur.

Podľa analytika inštitútu INESS Martina Vlachynského sa prerozdeľovací mechanizmus nedá nastaviť dokonale a jeho úpravy sa diali a diať sa budú. „Verím, že tento proces nebude len krycím aktom na finančnú výpomoc štátnej poisťovni na úkor konkurentov,“ dodal Vlachynský.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards