Prioritou ministra musí byť boj s následkami koronavírusu, potom má podľa odborníkov upratať v rozpočte

Webnoviny uverejnili článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k stavu verejných financií a ekonomiky. 19. 03. 2020.

Prioritou ministra musí byť boj s následkami koronavírusu, potom má podľa odborníkov upratať v rozpočte

Klub 500, ktorý združuje väčšie podniky nad 500 zamestnancov hovorí, že s Eduardom Hegerom boli v kontakte už pred voľbami a dohodli sa, že budú spolupracovať a spoločne diskutovať o príprave programového vyhlásenia vlády. Aktuálna priorita je však jasná a tou je preklenutie krízového obdobia v súvislosti so šírením nového vírusu. Podobne to vníma aj Radovaň Ďurana z INESS, podľa ktorého si žiaden z ministrov ani v zlom sne nevedel predstaviť, že nastúpi do tak zložitých podmienok. „Na stole ich čaká zamrznutá ekonomika a rozsiahle dedičstvo po predchádzajúcej vláde. Nielen v podobe vysokého deficitu, ale aj v množstve nezmyselných a neefektívnych regulácií. Financie na rozpočtové priority budú musieť hľadať najmä v úsporách,“ uviedol pre agentúru SITA.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards