Rekreačné poukazy pomohli cestovnému ruchu, ale spôsobili zdraženie služieb

Martin Vlachynský sa pre Finweb vyjadril k dopadom rekreačných poukazov. 22. 02. 2020.

Rekreačné poukazy pomohli cestovnému ruchu, ale spôsobili zdraženie služieb

Analytik inštitútu INESS Martin Vlachynský upozornil, že turizmus na Slovensku rástol aj pred zavedením poukazov. „Sektoru sa v posledných rokoch darilo, stúpali prenocovania aj kapacity,“ uviedol. „Keďže ponuka nie je nafukovacia, jedným z krátkodobých efektov bude aj nárast cien za tieto služby.

V konečnom dôsledku tak zamestnanec napriek daňovo-odvodovému zvýhodneniu neušetrí,“ priblížil. Dodal, že nie je jasné, prečo sú zamestnanci nútení práve do tohto benefitu. Na zdražovanie upozornil aj Lipovský. „Ceny v reštauráciách a hoteloch zaznamenali priemerne nárast o približne päť percent,“ povedal o medziročnom porovnaní za mesiac január.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards