Schmögnerová na HNClube: Rok 2023 bude náročný, Slovensko však prekonalo aj ťažšie obdobia

Denník Hospodárske noviny uverejnil hodnotenie analytika Radovana Ďuranu k rozpočtovému provizóru. 

Schmögnerová na HNClube: Rok 2023 bude náročný, Slovensko však prekonalo aj ťažšie obdobia

Ako uviedol, je predpoklad, že rozpočet sa bude pripravovať „dvojkoľajne“.

Radovan Ďurana, INESS: 

"Jedna verzia tak, akoby vláda pokračovala bez obmedzení dlhovej brzdy, v súlade s výdavkovými limitmi. Tie predpokladajú nárast povolených výdavkov mimo výdavkov z EÚ o tri miliardy eur. Následne sa tento rozpočet zoškrtá a upraví, aby mohol byť predložený do parlamentu ako vyrovnaný, a nová vláda potom vytiahne pôvodne pripravený rozpočet. Alternatíva tohto postupu je rozpočtové provizórium. Objemovo by teda vláde chýbali tri miliardy eur, ale keďže je pravdepodobné, že vláda by sa snažila čo najskôr prijať rozpočet, toto obmedzenie by trvalo len pár mesiacov, čo by sa dalo zvládnuť. Nový rozpočet nebude obmedzený najprísnejšími pokutami dlhovej brzdy."

Celý článk uverejnený dňa 2.2.2023 si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards