Seminár pre novinárov - Polohrubá mzda

Seminár pre novinárov - Polohrubá mzda

Vo štvrtok 5. novembra 2020 sa s v priestoroch INESS uskutočnilo predstavenie novej publikácie Polohrubá mzda vytvára daňovo-odvodový guláš. 

Pri tejto príležitosti sme sa s prítomnými novinárkami bavili o problémoch, ktoré spôsobuje abritrárne stanovená hrubá mzda. Ukázali sme, že v skutočnosti ide o "polohrubú" mzdu, v ktorej nie sú započítané odvody platené zamestnávateľom. A to je problém na Slovensku, keďže sme krajina, kde tvoria odvody platené zamestnávateľom tretí najvýšší podiel v rámci krajín EÚ. Riešením je zavedenie skutočnej hrubej mzdy, ktorá by sa rovnala mzdový nákladom práce. 

Viac sa môžete dočítať v našej publikácii: TU.  

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards