Slováci sú v predstave o zdravotníctve rozpoltení. Čo preferujeme a je bezplatné zdravotníctvo reálne?

Portál Mediweb zverejnil hodnotenie analytika Martina Vlachynského prieskumu verejnej mienky INESS o pohľade občanov na zdravotníctvo. 

Slováci sú v predstave o zdravotníctve rozpoltení. Čo preferujeme a je bezplatné zdravotníctvo reálne?

Ako uviedol, zo záverov prieskumu vyplýva, že dve podobne veľké skupiny občanov majú navzájom protichodnú predstavu o zdravotníctve.

„Takáto rozpoltenosť sa prejavuje aj v smerovaní zdravotníckych politík, ktoré sa snaží splniť prianie oboch skupín – mať aj kvalitu, aj kvantitu. Podľa prieskumu až 63 percent respondentov si želá kvalitu a kratšie čakacie doby, finančné náklady sú menej dôležité. Iné nastavenie priorít v zdravotníctve oproti dnešku by prijala polovica rozhodnutých ľudí." 

Celý článok uverejnený dňa 3.12.2022 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards