Slovenský priemysel a emisie

TA3 uverejnilo rozhovor s analytikom Radovanom Ďuranom na tému situácie 
v slovenskom priemysle a nákladov na emisie. 20.10.2021 

Slovenský priemysel a emisie

Radovan Ďurana, INESS:

"Na burzách sa obchodujú kontrakty nielen na nasledujúci deň, ale aj na nasledujúci rok alebo aj o dva roky neskôr, a na tých burzách vidíme rovnako vysoké ceny elektriny alebo podobne vysoké ceny elektriny, ako sú tie súčasné. Takže ak by sme mali povedať, čo hovorí trh, tak trh očakáva, že cena elektriny bude vysoká naďalej. Zároveň mnohí experti vravia, že cena povoleniek bude rásť ďalej, pretože teraz práve došlo k sprísneniu alebo zníženiu celkového objemu povoleniek, ktoré budú prichádzať na trh, pretože Európska komisia vlastne reguluje množstvo povoleniek a pravidelne ich znižuje."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards