Smelé plány. Remišová chce ultrarýchly internet v každom dome

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k vyjadreniam Veroniky Remišovej. 05. 08. 2020.

Smelé plány. Remišová chce ultrarýchly internet v každom dome

Odborník na IT Ondrej Macko je však skeptický. „Je to smelý plán. Hlavne teda pokrytie oblastí, ktoré sú notoricky pre operátorov nezaujímavé. Žije tam relatívne menej ľudí, ktorí navyše dokážu žiť bez internetu. Inými slovami si ho ani nekúpia, keď bude,“ povedal.

Kritický je aj analytik Martin Vlachynský, podľa ktorého ide o typický príklad výdavku bez jasnej hodnoty za peniaze, motivovaný snahou minúť zdroje, lebo sú a treba ich čerpať.

„Nie je jasné, čo vláda očakáva od toho, že na všetkých lazoch bude natiahnutý internet. Optický kábel nepremení Utekáč na Silicon Valley,“ tvrdí Vlachynský s tým, že takéto investície by mali byť ponechané plne v rukách súkromných investorov, ktorí to robia už roky a vedia identifikovať, kde je najdôležitejšie kábel natiahnuť.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards