Market Finesse október/ 2014

Je tu koniec mesiaca a s ním októbrový Market Finesse. INESS pred týždňom spustil kampaň k projektu Rómsky mýtus, v ktorom sa snažíme uviesť na pravú mieru predstavu ľudí o výdavkoch na sociálne dávky pre Rómov. Určite ste zachytili sprievodné video, ktoré už po týždni prekonalo hranicu 100 000 videní. Celý projekt bližšie predstavujeme na strane 11.
 

Market Finesse október/ 2014

V čísle na strane 13 tiež predstavujeme nástroj na prípravu bločku Rozpočet obce, ktorý jednoduchou a zrozumiteľnou formou obyvateľom mesta či obce priblíži inak zložitý rozpočet a hospodárenie predchádzajúceho zastupiteľstva. Pridajte sa k viac ako 20 obciam, ktoré už svoj bloček majú, my v INESS sme pripravení vám pomôcť.

V aktuálnom čísle nájdete ako vždy aj výber článkov k témam, ktorým sme sa v októbri venovali, napr. o minimálnej mzde v Nemecku aj na Slovensku, zavádzajúcich fiškálnych termínoch, komunálnych voľbách, samosprávach a ďalších.

Najnovšie číslo Market Finesse si môžete ako pdf stiahnuť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards