Čo bolo udalosťou roka? (Anketa) (Sme)

Podľa Radovana Ďuranu z INESS bola udalosťou roka 2014 nízka cena ropy. Pri jej miernom raste obyčajne politici vystupujú na barikády nadávajúc na zlých kapitalistov, pokles ceny berú, akoby padol z neba. Pričom jedným z hlavných dôvodov poklesu je práve umiestnenie kapitálu do alternatívnych spôsobov jej ťažby. Po Venezuele aj Irán či Rusko ukazujú, že bohatstvo nie je samozrejmosťou, ale je podmienené zodpovedným prístupom k vlastníctvu prírodných zdrojov. Paradoxne, pokles cien ropy nebol až taký prekvapivý - možno len jeho rozsah. To, že Brazília dokáže dostať sedem banánov v semifinále majstrovstiev sveta šokovalo asi podstatne viac miliárd ľudí, povedal pre denník Sme dňa 30.12.2014.

Čo bolo udalosťou roka? (Anketa) (Sme)

Ostatné odpovede si môžete pozrieť na Sme.sk

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards