Februárový Market Finesse

Opäť sme pre vás pripravili výdatné, 16-stranové vydanie mesačníka Market Finesse. V článkoch sa venujeme mnohým témam – nerovnosti príjmov, podpore obnoviteľných zdrojov, klesajúcemu euru, či kvantitatívnemu uvoľňovaniu.

Februárový Market Finesse

Vašu pozornosť by sme však chceli upriamiť na náš najnovší INESS Policy Note s názvom Gastrolístky ujedajú zamestnancom z obeda. V nej podrobne rozoberáme náklady spojené s gastrolístkami a možné (výhodnejšie) alternatívy.

Do pozornosti tiež dávame našu stránku http://www.iness.sk/2pilier, kde si môžete prečítať sumár našich argumentov v súvislosti  s otvorením II. piliera ako aj naše návrhy na riešenie základných nedostatkov súčasného nastavenia dôchodkového systému.

Nezabudnite si prečítať aj reportáž z mimoriadneho vydareného 6. ročníka Seminára rakúskej ekonómie, kde bol hlavným hosťom slávny americký ekonóm Michael Munger z Duke University.

Záverom by som vás chcel srdečne pozvať na medzinárodnú konferenciu Free Market Road Show, ktorú spolu s americkým The Liberty Fund a rakúskym Austrian Economics Center organizuje INESS v Bratislave dňa 14. apríla od 15:00. Rezervujte si dátum ešte dnes, pozvánku s prihláškou vám pošleme zanedlho.

Februárový Market Finesse si môžete ako pdf stiahnuť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards