J. PAŠKA: Slováci najviac doplatia na pomoc Grécku (TASR)

Jaroslav Paška sa 9.7.2015 v téme Grécka odvoláva na výpočty INESS.

J. PAŠKA: Slováci najviac doplatia na pomoc Grécku (TASR)

Pripomenul, že cez dočasný euroval (EFSF) garantujú občania SR splatenie 1,6 miliardy eur gréckeho dlhu, čo predstavuje 58 % mesačného príjmu každého Slováka.

Slovenskí občania v prepočte na svoje príjmy najviac doplatia na pomoc Grécku, či už táto krajina skrachuje, alebo sa jej bude ďalej požičiavať. S odvolaním sa na výpočty analytikov z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) to tvrdí prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

Pripomenul, že cez dočasný euroval (EFSF) garantujú občania SR splatenie 1,6 miliardy eur gréckeho dlhu, čo predstavuje 58 % mesačného príjmu každého Slováka. "Je to najvyššia finančná záťaž na obyvateľa za doterajšiu „pomoc Grékom“ zo všetkých krajín EÚ," upozornil.

Rovnako do trvalého eurovalu (ESM), z ktorého teraz Gréci požadujú pôžičku 7 miliárd eur na najbližší mesiac a 30 miliárd eur do konca roka, prispievajú podľa neho Slováci ako najchudobnejší členovia eurozóny v pomere k svojim príjmom najviac. "Budú to opäť slovenskí občania, ktorí budú pri súčasných mechanizmoch niesť najväčšie riziko strát z pokračujúceho zachraňovania Grécka," dodal Paška.

TASR, 9.7:2015

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards