INT 2/2016: Zabíja kopírovanie tvorivosť?

Cieľom tejto pulikácie zo série INESS na tému je priblížiť nie úplne intuitívnu tému duševného vlastníctva jednoduchým a čítavým spôsobom, často s pútavým exkurzom do minulosti.

INT 2/2016: Zabíja kopírovanie tvorivosť?

Táto téma sa pomaly ale isto stáva dôležitým predmetom spoločenských diskusií (kde v minulosti vždy patrila), k čomu iste prispievajú medializované porušovania autorských práv či neustále patentové vojny. Napriek tomu ju sprevádza množstvo nedorozumení a mýtov. V tomto INT sa dozviete, aké boli motivácie pre zavedenie práv duševného vlastníctva, či naozaj prospievajú tvorivosti a kreativite, ako často počúvame, a aké sú alternatívy k súčasnému stavu.

Môžete si ho zdarma stiahnuť ako pdf tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards