Ako Brexit ovplyvní Slovensko? (TV JOJ)

 Martin Vlachynský komentoval 22.6.2016 možné dopady Brexitu na Slovensko pre TV JOJ.

Ako Brexit ovplyvní Slovensko? (TV JOJ)

 Výňatok:

Dana Strculová:
"No aj vďaka tejto novinárskej kačici - ako sa zvyknú tieto informácie nazývať - je vidieť, že prípadný Brexit môže mať aj vážne ekonomické dopady, a to na všetky štáty Európskej únie."
Martin Vlachynský, analytik INESS:
"Dnes smeruje z kontinentu asi šesť - sedem percent vývozu do Veľkej Británie. Veľká Británia je napríklad významnejší partner ako je Rusko a ruské sankcie teda priniesli nejaké bolesti. Naviac, európska ekonomika stále teda nie je na tom nejak veľmi dobre a prípadné odrezanie Británie by mohlo mať významné dopady. Určite bude v záujme Veľkej Británie, ale aj Európskej únie, aby sa nejaké tie vzťahy zachovali."
Ján Mečiar:
"Najideálnejším scenárom pre všetkých by teda bolo..."
Dana Strculová:
"....keby Británia po prípadnom odchode z Únie získala postavenie, ako má Nórsko alebo Švajčiarsko, a teda že by ostal otvorený trh pre tovary a služby a aj pracovný trh pre ľudí."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards