Fico zníži nezamestnanosť. Ako? Vyhodí ľudí z úradu práce (Sme)

Róbert Chovanculiak kritizoval plánované opatrenia meniace sociálne dávky a ich výšku vo vzťahu k štátu a jeho úlohe pri odstraňovaní prekážok tvorby pracovných mieste v článku, ktorý publikoval 18.8.2016 denník Sme. 

Fico zníži nezamestnanosť. Ako? Vyhodí ľudí z úradu práce (Sme)

 Okrem zmeny pravidiel chce vláda zmeniť aj výšku sociálnych dávok.

BRATISLAVA. V najbližších mesiacoch sa môžeme v miere nezamestnanosti priblížiť ku krajinám s nízkou nezamestnanosťou. Ako? Tak, že nezamestnanosť umelo znížime.
Vláda sa rozhodla urobiť poriadok medzi evidovanými nezamestnanými. Tvrdí, že mnohým nezamestnaným sa nechce pracovať, zneužívajú systém a odmietajú ponuky od firiem.
„Ak ten, kto je nezamestnaný, dostane reálnu ponuku a bude ju neustále odmietať, tak potom sa štát bude musieť postaviť k tomuto človeku inak ako k tomu, kto si reálne prácu hľadá a normálnym spôsobom reaguje na ponuky, ktoré dostáva,“ povedal na nedávnej tlačovej konferencii Fico.

Inšpirácia v Maďarsku
Spôsob, akým chce vláda sprísniť pravidlá pre nezamestnaných, v súčasnosti nie je jasný. Minister práce Ján Richter vraj pracuje s viacerými alternatívami a verejnosti ich zatiaľ nechce prezradiť. Z doterajších vyjadrení členov vlády však možno vyčítať, akým smerom sa budú zmeny uberať.
Prísnejšie pravidlá chce vláda pripraviť pre tých ľudí, ktorí neustále odmietajú pracovné ponuky. Vláda si myslí, že mnohí to robia, pretože sa im nechce pracovať. V iných krajinách je podľa Fica miera nezamestnanosti päť alebo šesť percent aj vďaka tomu, že majú podstatne prísnejšie podmienky na to, aby boli ľudia registrovaní v evidencii nezamestnaných.
Kým sa bude vláda inšpirovať pri príprave nových pravidiel, je otázne. Výrazne sa však počet evidovaných nezamestnaných podarilo zosekať v susednom Maďarsku. A to potom, ako vláda Viktora Orbána zaviedla niečo ako povinné aktivačné práce. „Museli pracovať veľa hodín, v podstate takmer na plný úväzok, aby si zaslúžili prídavky,“ vysvetlil poslanec Miroslav Beblavý.

Mnohí podmienky nesplnili, a preto boli z evidencie vyradení, iní si radšej našli klasické zamestnanie. Na Slovensku v súčasnosti funguje systém zásluhovosti pri dávke v hmotnej núdzi.
Okrem toho v Maďarsku sprístupnili aj predčasné či invalidné dôchodky, čo tiež znížilo počty nezamestnaných. Na invalidnom dôchodku je v Maďarsku približne 12 percent ľudí vo veku medzi 16 až 64 rokmi, píše portál hungarianspectrum.org s tým, že na európsku krajinu ide o zaražajúce číslo.
Problém, ktorý chce vláda riešiť, sa týka aj ľudí, ktorí pracovnú ponuku prijmú. Podľa Richtera totiž po niekoľkých týždňoch z práce odídu a znovu sa zaevidujú na úrade práce. Prečo to robia?
Ak by ich štát vylúčil z evidencie pre nespoluprácu pri hľadaní práce, mali by to s opätovným evidovaním na úrade práce ťažšie. „Toto bude aj jeden z okruhov, ktoré máme záujem prejsť aj so sociálnymi partnermi. Objektívne to vychádza tak, že časť z nich reaguje na ponuku, len aby splnila nejakú podmienku zákona, ale reálne záujem legálne pracovať nemá,“ povedal pred časom Richter.

Ľudia odchádzajú do zahraničia
Okrem zmeny pravidiel chce vláda zmeniť aj výšku sociálnych dávok. Priznala to už v programovom vyhlásení. Prehodnotiť chce systém a výšku sociálnych dávok.
Podľa odborníkov by sa vláda viac ako na znižovanie počtu nezamestnaných mala zamerať na zvyšovanie počtu pracujúcich. „Toto číslo akoby vláda už roky nechcela vidieť. Znížiť nezamestnanosť technickými čachrami však nie je vôbec ťažké,“ hovorí šéf Inštitútu zamestnanosti Michal Páleník.

Podľa analytika INESS Roberta Chovanculiaka by sa mala vláda primárne zamerať na odstraňovanie prekážok tvorby pracovných miest pre dlhodobo nezamestnaných, a nie sa sústreďovať na to, kto patri do evidencie nezamestnaných a kto nie. „Za posledné dva roky odišlo za prácou zo Slovenska 30-tisíc ľudí. Títo ľudia síce už nepatria medzi nezamestnaných na Slovensku, ale vôbec to nerieši situáciu, že si tu nemohli nájsť prácu,“ dodáva.

Michaela Kušnírová
Sme, 18.8.2016

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards