O čom málo hovoríme (Hospodárske noviny)

 Hospodárske noviny uverejnili dňa 25.8.2016 komentár podnikateľka Oszkára Világiho, ktorý sa odvoláva na závery INESS v oblasti slovenského potravinárstva a poľnohospodárstva. 

O čom málo hovoríme (Hospodárske noviny)

 Vždy je dobré mať zrkadlo, aby sme zistili, na čom sme. Samozrejme, keď sa do neho pozeráme každý deň, rozdiely nezistíme. Objektívny pohľad nám nezaručuje ani stretnutie s kamarátom po dlhých rokoch, lebo nevieme, ako sme boli uňho zapísaní.

V ekonomike je to ľahšie, lebo čísla sú objektívnejšie a v dlhšom čase ukazujú aj trendy. O potravinárstve a poľnohospodárstve sa veľa nehovorí, tieto odvetvia neboli a ani nie sú v pozornosti politikov. Už od prvej pravicovej vlády sú obe považované za nemodernú časť hospodárstva - prežitok z minulosti. Odkedy máme automobilky, prístup k týmto odvetviam je ešte viac macošský.

Inštitút INESS spracoval základné čísla slovenského potravinárstva a poľnohospodárstva a porovnal ich s ďalšími krajinami. Výsledky sú veľmi poučné. Ak sa pozrieme na číslo hrubej produkcie potravinárstva v pomere k nášmu HDP v roku 2013, bol tento údaj tretí najnižší po Luxembursku a Malte. Pri porovnávaní hrubej produkcie v nominále vyrobí Česká republika viac ako trojnásobok a Maďarsko päťnásobok slovenskej produkcie. Pokiaľ sa pozrieme na množstvo vyrobených potravinárskych produktov, zistíme, že v období od roku 2010 vyrábame menej múky, pečiva, výrobkov z hydiny a zhruba rovnako syrov, mäsových výrobkov a mlieka. Súčasne stúpol dovoz o 30 percent.

Na druhej strane sú mzdy v sektore nad celospoločenským priemerom a pri tržbách 2,7 miliardy eur je daňová povinnosť sektora 24 miliónov eur, čo je veľmi slušný výkon aj v porovnaní s firmami v iných odvetviach s vyššími tržbami. Pri stúpajúcej spotrebe sa podiel slovenských výrobkov na pultoch obchodných reťazcov od roku 2011 prepadol z 50 percent na 39. Čo sa týka poľnohospodárstva, môžeme konštatovať, že hrubá pridaná hodnota (rozdiel medzi vstupmi a výstupmi) na jeden hektár využívanej plochy je na Slovensku 316 eur. Pri tomto ukazovateli sme predposlední pred Lotyšskom, v Česku je to 429 eur, v Maďarsku 687 eur a prvé Holandsko dokáže vytvoriť pridanú hodnotu 5 342 eur.

Keď si tieto fakty vyskladáme do spoločného obrazu, tak sme v porovnaní s okolitými štátmi poslední v objeme potravinárskej výroby, navyše s klesajúcou tendenciou. V poľnohospodárstve nie sme efektívni. Pri zvyšujúcej sa spotrebe nám rastie dovoz a naopak, klesá podiel slovenských výrobkov v obchodoch. Otázka je, či v tom chceme pokračovať, hoci všetci ostatní okolo nás to robia inak. Ako vravievali naši starí rodičia, jesť musíme vždy, otázne je, či chceme byť v tomto odkázaní na ostatné štáty, alebo to skúsime vytvoriť sami.

Oszkár Világi
Hospodárske noviny, 25.8.2016

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards