Podnikanie na Slovensku - pozvánka (Teraz.sk)

 Portál Teraz.sk uverejnil 26.4.2017 pozvánku Moniky Olejárovej na prednášku Martina Vlachynského o podnikateľskom prostredí na Slovensku

Podnikanie na Slovensku - pozvánka (Teraz.sk)

 Bratislava 26. apríla (SkolskyServis.sk) - Podnikavosť človeka závisí od odhodlania a vášne pre danú vec. Mnohí vizionári však zároveň čelia rôznym prekážkam z externého prostredia. Ako tieto prekážky prekonávať a vytvoriť prostredie, v ktorom je možné rozvíjať nápady a zlepšovať svet?

Začatie podnikania je náročný proces, ktorý stojí čas a je vždy spojený s rizikom neúspechu. Okrem toho, že treba investovať úsilie pri implementovaní svojich nápadov do praxe, existujú mnohé legislatívne predpisy, ktoré je nutné splniť. Pravidlá pri podnikaní sú dôležité, treba však rozlišovať, či spĺňajú účel, alebo sú skôr príťažou. Nie je totiž samozrejmé, že by sa murár zaoberal viac plnením legislatívnych povinností, ako murovaním.

Ako vyzerá podnikanie na Slovensku? Koľko času strávi priemerný podnikateľ byrokraciou? Ako môžeme zjednodušiť proces podnikania? Odpovede na tieto otázky budeme hľadať spolu s Martinom Vlachynským z inštitútu INESS, už túto stredu, 26. apríla 2017 na prednáške "Podnikanie na Slovensku". Prednáška sa uskutoční na Ekonomickej univerzite v Bratislave, o 17:30 hod. v miestnosti C1.09. Vstup je voľný.

Príďte podebatovať o možných riešeniach pre lepšie podnikateľské prostredie, z ktorého získavajú nielen firmy, ale aj spotrebitelia. Lebo menej byrokratickej záťaže, znamená viac času a prostriedkov pre tvorivú činnosť.

Podujatie organizuje Monika Olejárová, študentka Ekonomickej univerzity a Sokratovho inštitútu.

Monika Olejárová
Teraz.sk, 26.4.2017

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards