Krúžok Čitateľov INESS: Je Taleb blbec?

Dňa 11.7. 2012 sa konalo ďalšie stretnutie KRÚžku ČItateľov INESS s nevšedným názvom „Je Taleb blbec?“. Tentokrát sa diskutovalo o knihe Čierna labuť z pera „empirického filozofa“ a investora Nassima Nicholasa Taleba.  

Krúžok Čitateľov INESS: Je Taleb blbec?

Diskusiu vyvolal Martin Mojžiš článkom v časopise .týždeň s názvom „Labuť a zvon“, v ktorom píše: „Taleb napísal pred dvoma rokmi knihu Čierna labuť, ktorá sa skoro okamžite stala bestsellerom. Jedna kapitola tejto knihy je venovaná Gaussovej krivke, ktorú Taleb nazýva „veľkým intelektuálnym podvodom“. Nassim Taleb je blbec.“

V priestoroch INESS sa zišlo spolu 15 diskutujúcich, medzi nimi aj Martin Mojžiš, Egon Gál, ekonómovia a viacerí fyzici, ktorí o pravdepodobnosti a koncepte čiernej labute a jeho užitočnosti v spoločenských vedách horlivo debatovali do neskorých nočných hodín.

Podujatie podporuje Nadácia VÚB.

Fotografie: 

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards