Historicko-numizmatické KRUCI

Ďalšie letné stretnutie KRÚžku ČItateľov INESS (KRUCI) sa uskutočnilo dňa 15.8. 2012. Napriek  dovolenkovej sezóne a krátkemu času od oznámenia podujatia prišlo 10 diskutujúcich. Podujatie viedol numizmatik a historik Juraj Horenitzký, ktorý prednášal na tému "Prvé pokusy o peňažnú unifikáciu v rámci Habsburgského súštátia".  

Historicko-numizmatické KRUCI

Dozvedeli sme sa historické súvislosti ohľadom produkcie, obehu a konkurencie mien s obehom na našom území spolu s mnohými zaujímavými faktami ohľadom bežného či ekonomického života v skúmanom období. Vzhľadom na veľmi zaujímavú tému, ktorá vyvolala intenzívnu diskusiu, sme sa nestihli za 2,5 hodiny prepracovať z  16. storočia až do plánovaného roku 1918. Preto sa uskutoční pokračovanie tejto témy, na ktorom sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí prvý diel zmeškali. Termín včas oznámime a ešte raz ďakujeme Jurajovi Horenitzkému za čas a ochotu.

Podujatie podporuje Nadácia VÚB.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards