Diskusné fórum na tému Úspory a zdroje verejných financií

Dňa 11.12.2007 sa uskutočnilo diskusné fórum v súvislosti so zverejnením štúdie Úspory a zdroje verejných financií.

Diskusné fórum na tému Úspory a zdroje verejných financií

Na podujatí prezentoval štúdiu Radovan Ďurana z INESS, jeho prezentáciu si môžete stiahnuť tu. Pozvanie do diskusie prijali p. František Palko, štátny tajomník Ministerstva financií, Ján Marušinec, MESA 10 a Ján Oravec z Republikovej únie zamestnávateľov. Na diskusii sa zúčastnilo viac ako 50 poslucháčov.

Veríme, že zverejnená štúdia bude pomyselným zrkadlom pre všetkým, ktorí tvrdia, že vo verejných financiách sa už škrtať nedá. Potenciálne úspory, ktoré sme identifikovali totiž presahujú schodok štátneho rozpočtu v roku 2007.

Samotnú štúdiu si môžete v pdf. formáte prečítať tu.

Zhrnutie záverov nájdete tu.Zľava: Ján Oravec, Ján Marušinec, František Palko, Radovan Ďurana, Peter GondaTéma diskusie zaujala a pritiahla viac ako 50 poslucháčovRadovan Ďurana z INESS predstavuje štúdiuZľava: Ján Oravec, Ján Marušinec, František Palko, Radovan Ďurana, Peter Gonda

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards