EÚ ľuďom: Pite rum!

Viac ako 30 000 oficiálnych zamestnancov EÚ   (a niekoľko desiatok tisíc ďalších v rôznych pridružených agentúrach) zaručuje, že plejáda rôznych politík, podpôr, iniciatív a grantov bude skutočne pestrá.

EÚ ľuďom: Pite rum!

Medzi tie exotickejšie patrí podpora karibským výrobcom rumu. Výrobcovia tejto tradičnej trstinovej pálenky by mali v rámci  balíka pomoci pre CARICOM (Caribbean Community) dostať v rokoch 2008 -2013 70 miliónov EUR (str. 28). Podpora liehovarského priemyslu v Karibiku bola obmedzená v roku 2010, ale podľa posledných informácii z apríla na základe podpísaného balíka dohôd opäť začne dostávať podporu. Malo by sa jednať o 7,7 milióna EUR.

Karibskí výrobcovia by pritom skôr ako peniaze európskych daňových poplatníkov potrebovali zrušenie podpory pre domácich výrobcov v cieľových krajinách ich exportu.
 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards