ReŠtart Slovensko

Dávame vám do pozornosti zaujímavý program, ktorý ponúka všetkým, ktorí sa chcú angažovať v prospech občianskej spoločnosti, príležitosť spojiť sa s IT komunitou a spoločne pretaviť svoje nápady do funkčných webových, mobilných alebo tabletových riešení.

 

ReŠtart Slovensko

Program sa vola ReŠtart Slovensko a hlavné témy, ktoré chce riešiť, sú:

 

1. verejný priestor (lokalizácie, mapy, komunitné projekty, životné prostredie)

2. transparentnosť (otvorené dáta, otvorené vládnutie, prepájanie registrov, prístup k informáciám, konflikt záujmov, ratingy a hodnotenia)

3. antikorupcia (napr. v súdnictve, zdravotníctve, samospráve a verejnej správe)

4. efektívne spravovanie (obmedzenie plytvania verejnými financiami, komunikácia s občanmi, pružnosť úradov, otvorené vládnutie)

5. právny štát (prístup k spravodlivosti, vláda zákona, dodržiavanie noriem, pravidiel a zákonov)

Všetky ďalšie informácie hľadajte na stránkach www.restartslovensko.sk, prípadne kontaktujte Centrum pre filantropiu, ktoré program administruje.

 

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards