Vyhliadky slovenskej ekonomiky sa stále zhoršujú (STV)

Ako povedal Radovan Ďurana z INESS dňa 27.9. 2012 pre STV v relácii Správy a komentáre, dvesto miliónov eur predstavuje zhruba jedno percento výdavkov štátneho rozpočtu.Ušetriť jedno percento pri tom plytvaní, ku ktorému stále dochádza, rozhodne nie je žiaden problém. Ani predchádzajúca, ani súčasná vláda stále nenašla dosť odvahy, aby sa pustila aj do oblastí transferov obyvateľom rôznych dávok, ktoré my nepochopiteľne poskytujeme ľuďom, ktorí ich nepotrebujú. V týchto oblastiach sa nachádza priestor rádovo v stovkách miliónov eur. Úspory, keby bol pri plánovaní rozpočtu šikovný krízový manažér, tak by dosiahli určite viac ako miliardu eur. 

Vyhliadky slovenskej ekonomiky sa stále zhoršujú (STV)
INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards