Bratislava Austrian Economic Summit

V dňoch 24. - 26. júna 2013 sa v Bratislave uskutočnil Bratislava Austrian Economic Summit.

Bratislava Austrian Economic Summit

Išlo o pokračovanie konferenčného cyklu Austrian Economic Summit. Predchádzajúce podujatie sa uskutočnilo v čínskom Šanghaji. Lokálnym spoluorganizátorom podujatia bol aj INESS.

Na podujatí vystúpil s prednáškou o finančnom vzťahu medzi občanom a štátom aj Richard Ďurana z INESS. Predstavil účastníkom medzinárodnú spoluprácu na projekte INESS Cena štátu a hovoril aj o kampani Bohatšie Slovensko.

Na podujatí vystúpila plejáda ďalších skvelých rečníkov, spomeňme napríklad profesora Kena Schoollanda, autora známej knihy Podivuhodné dobrodružstvá Jonathana Gullibla, ktorá vyšla aj v slovenskom jazyku, prof. Josefa Šímu z Vysokej školy CEVRO Institut v Prahe, Daniela Mitchella z amerického CATO Institute, Rainera Heufersa (senior fellow v Atlas Economic Research Foundation), amerického prof. Christophera Lingla pôsobiaceho na Univeridad Francisco Marroquin v Guatemale, či prof. Jamesa Marsha z University of Hawaii.

Rovnako pestré zastúpenie mali aj účastníci podujatia, okrem záujemcov zo Slovenska sme privítali účastníkov z Thajska, Číny, Indie či USA.

Prvú časť prednášky Richarda Ďuranu si môžete pozrieť tu.

Fotky z podujatia:


 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards