Hokejová Dukla Trenčín si spomenula, že žiadala vládu o dotáciu (Sme)

Ako povedal Radovan Ďurana dňa 15.10.2013 pre deníík Sme, rezerva premiéra by mala byť zrušená.

Hokejová Dukla Trenčín si spomenula, že žiadala vládu o dotáciu (Sme)

Dotácia na rekonštrukciu elektrorozvodov mesto prekvapila. Aj klub pôvodne tvrdil, že o žiadnej žiadosti nevie.

TRENČÍN. O príspevok 80-tisíc eur, ktorý nedávno schválila vláda pre hokejový štadión v Trenčíne, požiadala Dukla Trenčín, povedal Viliam Ružička, predseda jej predstavenstva.

Mesto pridelené peniaze prekvapili, aj zástupcovia klubu pôvodne tvrdili, že o žiadosti nevedia.

„Ja určite nie. Musím sa na to pozrieť,“ hovoril minulý týždeň Ružička. „V mene vedenia Dukly Trenčín, a. s., a celej hokejovej rodiny sa chcem touto cestou poďakovať vláde za finančný príspevok,“ tvrdí dnes.

Jaroslav Baška, poslanec Smeru a kandidát na trenčianskeho župana, na rokovaní vlády bol. Pred niekoľkými dňami povedal, že o dotáciu žiadal Trenčín.

„Do materiálu som zapracoval požiadavky miest a obcí. Určite som si to nevymyslel. Ak peniaze nechcú, nech ich odmietnu,“ tvrdil.

Primátor Richard Rybníček zopakoval, že o dotáciu nežiadali a nikto z vlády ani z Dukly s nimi o tom nerokoval. Magistrát nemá ani projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu elektrorozvodov. Žiada presunúť peniaze na opravu ciest.

Premiér Robert Fico rozdelil zo svojej rezervy do polovice júla viac ako dva milióny eur vrátane podpory desiatok športových klubov a projektov. S výnimkou hier detí základných škôl sa príspevky pohybovali do desaťtisíc eur.

Analytik INESS Radovan Ďurana tvrdí, že to v konečnom dôsledku vedie k odkladaniu systémových riešení. „Rezerva premiéra by mala byť zrušená.“
 

Daniel Vražda

Sme, 15.10.2013

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards