Diskusia: Recesia v Európe skončila!

Juraj Karpiš z INESS diskutoval dňa 23.10.2013 v KC Dunaj v Bratislave v rámci série diskusií Café Európa spolu s Ivanom Šramkom (predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, bývalý guvernér Národnej banky Slovenska). Diskusiu moderoval Richard Dírer.

Diskusia: Recesia v Európe skončila!

Už len málokto si pamätá, čo robil v roku 2008, kedy celosvetová kríza začala. Odvtedy nám politici viackrát tvrdili, že je kríza za nami a že nás čakajú už len svetlé zajtrajšky. Dnes je rok 2013 a kríza stále trvá. Opäť sa však objavujú pozitívne hlasy, ktoré postupne silnejú. Noviny prinášajú rôzne pozitívne články: “Írsko skončí s programom finančnej pomoci v decembri”, “Náklady Talianska na požičiavanie si klesli”, “Inflácia v Španielsku sa v septembri spomalila”, “Nemecko pokračuje v miernom raste”, ale sú aj negatívne: “Grécko chce odklad splatnosti dlhopisov”, “Centrálne banky sa pripravujú na prípadný bankrot USA”. Ako má novinové titulky chápať bežný človek? Máme sa začať konečne tešiť alebo je to len ďalšia bublina, ktorá o chvíľu spľasne? Aj na tieto otázky odpovedali Juraj Karpiš a Ivan Šramko v rámci diskusie Recesia v Európe skončila.

Skrátený videozáznam z diskusie si môžete pozrieť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards