Lebo nemôže byť prezidentom (Trend)

Komentátor týždenníka Trend Marián Leško spomína dňa 16.4.2014 Richarda Ďuranu z INESS a jeho komentár Polčasové zrkadlo vlády Roberta Fica.

Lebo nemôže byť prezidentom (Trend)

Druhý kabinet Roberta Fica premrhal polovicu funkčného obdobia, pretože premiér sledoval vlastnú prioritu

Marec je v straníckom kalendári Smeru-SD mesiacom najväčšieho volebného triumfu i najväčšieho sklamania. Pred dvoma rokmi v parlamentných voľbách strana bezprecedentne zvíťazila, takže mohla zostaviť jednofarebnú vládu. V polovici jej funkčného obdobia premiér a predseda partaje s výraznou stratou prehral súťaž o prezidentský úrad. Sklamanie je o to väčšie, že druhý kabinet Roberta Fica vládol tak, aby v žiadnom prípade neohrozil šance kandidáta Smeru na volebný úspech.
 

Celý článok dostupný na webe Trendu

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards