Stručne z domova – Analýza INESS (Rádio Regina)

Radovan Ďurana hodnotil zmeny v príplatkoch za nočnú prácu pre Rádio Regina. 17.1.2018 

Stručne z domova – Analýza INESS (Rádio Regina)

Vladimíra Legíňová, redaktorka: "Zavedenie povinných príplatkov za víkendovú alebo nočnú prácu povedie v niektorých sektoroch podnikania u nás k výraznému šetreniu, predpokladá to analýza ekonomického inštitútu INESS. Firmy sa podľa analytika Richarda Ďuranu budú snažiť znížiť náklady na zamestnancov predovšetkým v sektore maloobchodu, reštauračných alebo hotelových služieb."

Richard Ďurana, analytik Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz: "Zamestnávatelia môžu pristúpiť k tomu, že nebudú zvyšovať bežné mzdy, aby spoločne s tými príplatkami ostali na podobných alebo len o trochu vyšších mzdových nákladoch, ako sú dnes. Môže sa to tiež prejaviť ich neochotou prijímať nových zamestnancov, alebo niektorí budú prepúšťať, aby ten mzdový balík vystačil na povinné zvyšovanie príplatkov."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards