V Španielsku to skúšali, ale nepochodili. Ako Airbnb zvládlo koronakrízu

Róbert Chovanculiak sa pre Týždeň vyjadril k AirBnb. 16. 08. 2020.

V Španielsku to skúšali, ale nepochodili. Ako Airbnb zvládlo koronakrízu

Róbert Chovanculiak o Airbnb v Barcelone:

Napríklad, ako som spomenul v úvode článku, v Bratislave aktuálne existuje zhruba dvetisíc ponúk Airbnb. No v Bratislave sa aktuálne nachádza zhruba 223-tisíc bytov. Podiel Airbnb tak predstavuje menej ako jedno percento. Navyše, mnohé z ponúk na Airbnb sú ponuky hotelov, penziónov a hostelov, ktoré by tak či tak nekonkurovali štandardnému bývaniu pre „bežných“ ľudí. Celkové dopady ďalej znižuje aj to, že mnohé z ponúk na Airbnb sú len jednotlivé izby v bytoch a nie celé byty. 

Nakoniec, Airbnb príležitosti na dlhodobé bývanie nielen vytláča, ale aj dopĺňa. Výnimkou totiž nie sú ani dlhodobé prenájmy. Sám mám podobnú skúsenosť.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards