Vírus odstavil Airbnb biznis. Trh s dlhodobým nájmom zaplavili prázdne byty

Vírus odstavil Airbnb biznis. Trh s dlhodobým nájmom zaplavili prázdne byty

Preklenutie najhoršieho obdobia

Analytik Róbert Chovanculiak z Inštitútu spoločenských a ekonomických analýz (INESS) pre TREND vysvetľuje, že Airbnb nemá dostatočné zdroje, aby dokázal dlhodobo kompenzovať svojim hostiteľom výpadok tržieb od zákazníkov. Podľa neho je možné chápať balík ako snahu o pomoc pri preklenutí najhoršieho obdobia. „Otázne však je, koľko hostiteľov dokáže následne obnoviť svoje prevádzky,“ tvrdí R. Chovanculiak.

Analytik INESS taktiež eviduje prílev týchto bytov na trh dlhodobého nájmu. „Už teraz vidíme, že niektorí hostitelia prechádzajú na platformy, ktoré ponúkajú aj dlhodobejšie prenájmy ako VRBO, HomeAway alebo Zillow,“ dodáva.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards