Vplyv zdieľanej ekonomiky v oblasti prepravy na Slovensku

Pred dvoma mesiacmi musela spoločnosť Uber prerušiť svoje fungovanie na Slovensku. Nestalo sa tak z dôvodu, že by o jej služby prestali mať záujem zákazníci, alebo by sa nepáčili podmienky vodičom. Dôvodom bola nečinnosť politikov a úradníkov, ktorí za skoro tri roky neboli schopní prispôsobiť regulácie 20. storočia technológiám 21. storočia. Uber s jeho biznis modelom bol tak de facto na Slovensku zakázaný. Zákaz je však síce najľahšia, ale zároveň aj najhoršia forma regulácie. 

Vplyv zdieľanej ekonomiky v oblasti prepravy na Slovensku

V našej novej publikácii Vplyv zdieľanej ekonomiky v oblasti prepravy na Slovensku analyzujeme o čo by sme na Slovensku prišli, ak sa problém zastaraných regulácií nepodarilo vyriešiť. V prvom by množstvo ľudí stratilo možnosť si privyrobiť. Na platformách zdieľanej ekonomiky vo voľnom čase jazdia dôchodcovia, mamičky na materskej, sluchovo-postihnutí, začínajúci podnikatelia atď. 

Viac si prečítajte v našej novej publikácii, ktorú si môžete zdarma stiahnuť tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards