Všeobecná zdravotná poisťovňa je predbežne v rekordnej strate. V záporných číslach sa drží tretí rok

Portál Aktuality.sk zverenil hodnotenie analytika Martina Vlachynského k dôvodom straty Všeobecnej zdravotnej poisťovni. 

Všeobecná zdravotná poisťovňa je predbežne v rekordnej strate. V záporných číslach sa drží tretí rok

Ako povedal, základným problém prečo je VšZP v strate to, že poisťovňa a najmä štát, ktorý je jej vlastníkom, ignoruje úlohu zdravotnej poisťovne.

Martin Vlachynský, INESS: 

"Hovorí, že úlohou zdravotnej poisťovne je pre svojich poistencov nakupovať zdravotnú starostlivosť v čo najlepšom pomere cena/výkon. Dve súkromné zdravotné poisťovne to chápu, štátna poisťovňa je však politickým tlakom stavaná do pozície akého "mecenáša" zdravotníctva. Jej vedenie sa neraz doslova chváli tým, že platí najviac zo všetkých poisťovní nemocniciam, či za iné služby. To je akoby sa akoby sa šéf stavebnej firmy klientovi chválil, že mu do základov leje najdrahší betón na trhu. Finančné problémy slovenských nemocníc či ambulancií však nemajú riešiť poisťovne, ale ich vlastníci. Nepochopenie tohto faktu je jedným zo základných problémov nielen fungovania VšZP, ale aj celého slovenského zdravotníctva."

Celý článok zo dňa 15.3.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards