Vyššie ceny i platy. Život sa od revolúcie zlepšil

Vyššie ceny i platy. Život sa od revolúcie zlepšil

Nie je miesto na obavy

Len mierny vplyv a aj to dočasu. Takto odhaduje vplyv pandémie na bohatstvo ľudí analytik Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz Martin Vlachynský. „Pandémia nezničila fabriky, nezrúcala mosty ani nepodpálila mestá," hovorí. Zasiahne podľa neho skôr špecifické skupiny ľudí - ako napríklad zamestnaných v turizme či gastro sektore. Oveľa viac škody ako samotná koronakríza dokážu podľa Vlachynského narobiť kroky vlád. „Vidíme vlnu obrovského zadlžovania, miliardových balíkov a ignorovania princípov nezasahovania štátu do podnikania, na ktorých vyrástla moderná prosperita," upozorňuje.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards