Zamestnávatelia môžu pre zvýšenie nočných príplatkov prepúšťať

Rádio Expres odvysielalo dňa 8.12.2022 vyjadrenie analytika Róberta Chovanculiaka na tému zvyšovania príplatkov za prácu. 

Zamestnávatelia môžu pre zvýšenie nočných príplatkov prepúšťať

Ako skonštatoval, zvýšené náklady pocítia najmä podnikatelia v sektoroch gastra, cestovného ruchu a pekári, ktorých výrazne zasiahla covidová pandémia. 

Róbert Chovanculiak, INESS:

"Ide o populistické riešenie. Toto je presný príklad toho, ako by sa nemala robiť politika, obchádza sa celý legislatívny proces, zvyšujú sa náklady skokovo a nečakane, a jednoducho robí sa to plošne a z centra, teda zasiahne to všetkých, niektorí to v pohode zvládnu, ale budú tam aj zamestnávatelia, pre ktorých to bude znamenať vážne problémy, čo inými slovami znamená vážne problémy pre ich zamestnancov.“

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards