Zvýšené príplatky budú mať aj štátni zamestnanci (Expres)

Radovan Ďurana komentoval zložitosť príplatkov za práce pre Rádio Expres. 25.1.2018 

Zvýšené príplatky budú mať aj štátni zamestnanci (Expres)

Dominik Matulaj, moderátor: "Vyšších príplatkov za nočnú, víkendovú či sviatočnú prácu sa dočkajú aj zamestnanci v štátnej správe. So zmenou prichádza do parlamentu poslanec Smeru Erik Tomáš."

Erik Tomáš, (Smer-SD), poslanec NR SR: "Personalista bude musieť presne prepočítať, či je pre daného zamestnanca, sú výhodnejšie príplatky podľa už v súčasnosti platných zákonov, alebo podľa nového Zákonníka práce, a priznať tomuto zamestnancovi tú výhodnejšiu možnosť."

Dominik Matulaj: "Štát zatiaľ nevie, koľko to bude presne stáť. Podľa analytika INESS Radovana Ďuranu je výpočet príplatkov veľmi zložitý."

Radovan Ďurana, analytik INESS: "Keď sa človek na to pozrie, tak si povie, že niekto sa snaží vymyslieť návrh, ako naštvať všetky mzdové účtovníčky a všetkých ľudí, ktorí vôbec robia s tými príplatkami."

Branislav Závodský, redaktor: "Čiže administratíva, brutál, hej?"

Radovan Ďurana: "Brutál."

Dominik Matulaj: "Príplatky za prácu porastú v prvej fáze v máji tohto roka a následne opäť v januári 2019. V parlamente by sa malo o návrhu rozhodnúť už na najbližšej schôdzi, ktorá sa začína v utorok."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards