Zvýšenie príplatkov za nočnú a víkendovú prácu môže zhoršiť zamestnávanie na Slovensku (Expres)

Radovan Ďurana komentoval zvýšenie príplatkov pre rádio Expres. 17.1.2018 

Zvýšenie príplatkov za nočnú a víkendovú prácu môže zhoršiť zamestnávanie na Slovensku  (Expres)

Mariana Tökölyová, moderátorka: "Zvýšenie príplatkov za nočnú a víkendovú prácu môže zhoršiť zamestnávanie na Slovensku. Tvrdí to analytik INESS Radovan Ďurana."

Radovan Ďurana, analytik INESS: "Zvýšenie príplatkov skomplikuje situáciu zamestnávateľom, skomplikuje to ich biznis plány a zníži sa pružnosť zamestnávania, to znamená ich ochota vytvárať pracovné miesta a rozširovať výrobu."

Mariana Tökölyová: "Zvýšenie sa však nedotkne všetkých firiem rovnako. Z krátkodobého hľadiska sa to najviac prejaví v sektoroch, ktoré sú náročné na víkendovú prácu, v sektoroch, ktoré nie sú tak ziskové a kde zamestnanci nemajú takú silnú vyjednávaciu pozíciu a zvlášť vysoké mzdy. Na zvýšení príplatkov sa dohodlo ministerstvo práce so sociálnymi partnermi v pondelok. Zvyšovať sa budú v dvoch fázach - od mája tohto roku, a potom od budúceho roka."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards