Zvýšenie príplatkov za prácu môže zhoršiť vytváranie pracovných miest (Fun Rádio)

Radovan Ďurana odovedal na otázky ohľadne príplatkov pre Fun Rádio. 18.1.2018 

Zvýšenie príplatkov za prácu môže zhoršiť vytváranie pracovných miest  (Fun Rádio)

Redaktor: "Zvýšenie príplatkov za prácu môže zhoršiť vytváranie pracovných miest u nás, varuje Inštitút ekonomických a spoločenskýchanalýz. Viac Radovan Ďurana."

Radovan Ďurana, analytik inštitútu INESS: "Zvýšenie príplatkov skomplikuje situáciu zamestnávateľom, skomplikuje ich biznis plány a zníži sa pružnosť zamestnávania, to znamená, ich ochota vytvárať pracovné miesta a rozširovať výrobu."

Redaktor: "Zvýšenie príplatkov sa však nedotkne všetkých firiem rovnako. Postihnuté môžu byť najmä sektory z oblasti maloobchodu, reštauračných či hotelových služieb, alebo iných sektorov, kde sú nízke mzdy."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards