Free Market Road Show 2016

Dňa 11. marca 2016 sa v bratislavskom hoteli Tatra uskutočnila medzinárodná konferencia Free Market Road Show, ktorú zorganizoval INESS v spolupráci s rakúskym Austrian Economics Center.

Free Market Road Show 2016

Free Market Road Show Bratislava je súčasťou unikátneho konferenčného tour, táto konferencia sa v mesiacoch marec-máj uskutoční v 45 mestách celej Európy a Kaukazu.

Na konferencii vystúpilo jedenásť mimoriadne zaujímavých osobností z oblasti biznisu, akadémie, ale aj expertov zo zahraničných think tankov. Konferenciu otvorili príhovormi Richard Ďurana (riaditeľ INESS) a Richard Zundritsch (člen správnej rady Austrian Economics Center, Rakúsko).

Takmer 200 divákov si mohlo vypočuť príhovory rečníkov a diskutovať s nimi v dvoch paneloch.
Prvý bol venovaný daniam – európskej daňovej harmonizácii, znižovaniu daňovej bázy a presúvaniu ziskov a daňovým rajom. Vystúpili v ňom:

S plenárnou prednáškou profesor Robert Murphy, Texas Tech University (USA) a po ňom Dr. Dan Mitchell, senior fellow amerického Cato Institute (USA), Ľudovít Ódor z Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, Juraj Karpiš z INESS a nakoniec Richard Zundritsch z Austrian Economics Center (Rakúsko). Panel moderoval Lukáš Krivošík (časopis .týždeň).

Druhý panel mal názov Európa v čase zmien a jeho témou boli pracovné miesta, zdieľaná ekonomika, podnikatelia a európska spoločnosť. Vystúpili v ňom:

S plenárnou prednáškou James Sproule, hlavný ekonóm Institute of Directors (Veľká Británia), a po ňom postupne Róbert Chovanculiak z INESS, Pieter Cleppe, šéf bruselskej kancelárie Open Europe, Miroslav Kiraľvarga, prezident Republikovej únie zamestnávateľov, Vladimír Bilčík, vedúci výskumu európskych štúdii v SFPA a panel uzavrel svojim príhovorom profesor Jozef Šíma, rektor vysokej školy CEVRO Institut v Prahe. Moderátorom bol Ján Záborský (časopis Trend).

Podujatie by sa nemohlo uskutočniť bez podpory partnerov, ktorým týmto ďakujeme: Nadácia Tatra banky, Phillip Morris Slovakia, Nadácia EPH a The Liberty Fund. Jazdu zdarma pre divákov poskytla spoločnosť Uber. Mediálnymi partnermi boli Denník N a portál Aktuality.sk.

Fotogalériu z podujatia si môžete pozrieť tu.

Videozáznam vybraných prednášok pribudne onedlho.

Prezentácie:

Dan Mitchell

Juraj Karpiš

Ľudovít Ódor

James Sproule

Róbert Chovanculiak


 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards