Uvedenie elektronickej verzie Ekonómie slobody

INESS dňa 14.10. 2013 v Zámockom pivovare v Bratislave zorganizoval diskusiu pri príležitosti uvedenia elektronickej verzie knihy Ekonómia slobody.

Uvedenie elektronickej verzie Ekonómie slobody

Táto kniha je sprievodcom základnými tézami rakúskej ekonomickej školy.  Popisuje základné myšlienky a ich aplikácie tohto ekonomického smeru, ktorý dávno pred kolapsom komunizmu v Európe popísal problémy socialistického ekonomického plánovania a ktorého dnešní predstavitelia úspešne predpovedali finančnú krízu.

Autorom knihy je Martin Štefunko, ktorý prijal pozvanie INESS a o rakúskej škole ekonómie v širších súvislostiach diskutoval spolu s Jurajom Karpišom z INESS. Diskusiu viedol a moderoval Lukáš Krivošík z týždenníka .týždeň.

Na diskusiu bolo zvedavých asi 70 účastníkov. Boli medzi nimi zástupcovia akademickej i podnikateľskej obce, think tankov, ale aj študenti či napríklad prvý minister financií samostatného Slovenska. O tom, že téma účastníkov zaujala svedčilo aj množstvo otázok z publika a živé diskusie po skončení formálnej časti podujatia.

Knihu sme pripravili v spolupráci s vydavateľstvom Indie Books Publishing a za mimoriadne priaznivú cenu si ju môžete kúpiť napríklad v internetovom kníhkupectve Martinus.sk alebo (čoskoro) v iBookstore.

Foto z podujatia:


 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards