Prednáška pre predstaviteľov ambasád

Po dlhšej prestávke spôsobenej pandémiou covidu sa konečne podarilo obnoviť tradíciu prednášok pre predstaviteľov ambasád na Slovensku, čo je vítaným krokom k otvorenejšej a informovanejšej medzinárodnej diskusii. Iniciatíva, ktorá poskytuje priestor na diskusiu o dôležitých témach znova ožila, tentokrát v priestoroch rezidencie britskej ambasády v Bratislave.

Prednáška pre predstaviteľov ambasád

Prednáška, ktorá sa uskutočnila v stredu, 21. 2. 2024, bola nazvaná "Macro Tea" a bola, neprekvapujúco, zameraná na analýzu makroekonomického výhľadu slovenskej ekonomiky. 

Za INESS prednášali Radovana Ďurana a Martin Vlachynský. Diskusia bola zameraná na kľúčové oblasti vrátane chýbajúcej konsolidácie verejných financií, problémov v zdravotníctve či plneniu dekarbonizačných cieľov.

Podujatia sa zúčastnili predstavitelia 28 ambasád, čo dokazuje záujem zahraničných diplomatických zástupcov o nezávislý pohľad analytikov INESS na aktuálne udalosti a vývoj na Slovensku.

INESS is an independent, non-governmental and non-political civic association. All of our activities are financed by grants, 2% tax allocation, own activities and donations from individuals and legal entities. Thus, our operation, scope and quality of outputs, largely depends on your generosity.
Our
awards
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards