EDITOR'S PICK

Zastavme prepad Európy na tretie miesto na svete

Keď Slovensko vstupovalo do EÚ, zapojilo sa do exkluzívneho klubu krajín, ktoré tvorili 26% svetového HDP. Tesne za USA s 28% podielom. Čína vtedy len začínala svoj raketový ekonomický rast so 4% podielom.  V tomto roku vytvorí  EÚ 17,3% HDP sveta, Čína by mala dos...
Radovan Ďurana
Radovan Ďurana Analytik
Letná univerzita 2024
vzdelávanie

Letná univerzita 2024

Francúzky inštitút IES EUROPE každoročne organizuje letnú univerzitu, ktorej sa zúčastnili aj naši kolegovia Matej Bárta, či Radovan Ďurana. Summer university sa už roky teší veľkej obľube a ponúka študentom unikátnu príležitosť prehĺbiť svoje vedomosti a získať nové perspektívy.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Rozšírte svoje obzory na letnom Liberty Camp v Španielsku

Rozšírte svoje obzory na letnom Liberty Camp v Španielsku

Pripravte sa na  jedinečnú skúsenosť plnú vzdelávania a diskusií. Liberty camp prináša medzinárodný tím učiteľov z The Language of Liberty Institute, ktorí sa s vami podelia o svoje vedomosti, zručnosti a skúsenosti počas 5 dní plných inšpirácie a zážitkov.

Nikto vám nepostaví toľko nemocníc, koľko vám my sľúbime

Nikto vám nepostaví toľko nemocníc, koľko vám my sľúbime

V oblasti stavania nových nemocníc tejto vláde nemožno uprieť smelé ambície. Martin, Bystrica, Ružinov, Prešov a detské Rázsochy. Smelé vzhľadom k tomu, že za posledných 30 rokov štát postavil jednu malú nemocnicu, ale aj vzhľadom k dnešnému  katastrofálnemu stavu verejných financií. Alebo nie tak smelé, ako vypočítavé. Rok 2030+ je ďaleko a dovtedy sa vystriedajú minimálne  3-4 ďalší ministri zdravotníctva. Dovtedy je možné voličom predávať pekné vizualizácie.

Vedeli ste?

Vláda prerozdeľuje zhruba 50% štátnych výdavkov, zvyšok predstavujú najmä výdavky Sociálnej poisťovne na dôchodky, výdavky zdravotných poisťovní a územnej samosprávy.

Naše publikácie Všetky knihy
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards