EDITOR'S PICK

Tlačová správa: Ako kompenzovať priemysel za nepriame náklady uhlíka

Kvôli rastúcim cenám elektrickej energie už niekoľko výrobných podnikov uzavrelo prevádzku. Dopady súčasnej situácie na zvyšok ekonomiky sa ťažko predvídajú, ale hospodárskym škodám je možné čiastočne zamedziť.
INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Prídelové zdravotníctvo a Covid
zdravotníctvo

Prídelové zdravotníctvo a Covid

Prišla jeseň a s ňou rastúce počty hospitalizovaných. Pri obzeraní sa okolo seba mám pocit, že téma pandémie sa zredukovala už len na otázku nemocníc. Zaočkovaní pandémiu na osobnej rovine už ignorujú – a nezaočkovaní tiež. Z (ne)zaočkovanosti sa stal tvrdý politický postoj a nepohne s ním už nič.

Cena práce a Cena zamestnanca
trh práce

Cena práce a Cena zamestnanca

Predstavená reforma daní a odvodov zamestnanca pracuje s pojmom celková cena práce. Je chvályhodné, že minister financií spomína tento pojem. Doteraz používané pojmy ako „hrubá mzda“ a „odvody zamestnávateľa“ boli ekonomickým nezmyslom, ktoré pred zamestnancom skrývali časť nákladov.

Vedeli ste?

Domácnosti zaplatia zhruba 80% daní štátu, pretože platia spotrebné dane a DPH ako spotrebitelia a dane a odvody ako pracujúci.

Naše publikácie Všetky knihy
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards