Novelizácie v zdravotníctve 2004-2022

Je v poriadku zmeniť alebo odstrániť zlé zákony, a aj tie dobré je potrebné z času na čas aktualizovať tak, aby reflektovali vývoj vo svete. Ak sa však zákony menia príliš rýchlo, vytvára to značné náklady: od právnej neistoty cez administratívne náklady až po vytváranie dojmu, že politici skôr tápu, než že by mali situáciu pevne pod kontrolou.

Novelizácie v zdravotníctve 2004-2022

V INESS sme spočítali novelizácie 11 hlavných zdravotníckych zákonov v období 2004-2022. Zistili sme, že v tomto období sa dokopy zmenili až 603-krát.

Ďalšie zistenia sa dočítate v publikácii INESS na tému: Novelizácie v zdravotníctve 2004-2022. Súhrn zistení nájdete v tlačovej správe a v našom podcaste.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards